Българската гордост Григор Димитров победи испанеца Пабло Кареньо Буста два на нула сета (6:1, 6:1) в последния мач от Група "Пийт Сампрас" на Финалния турнир на ATP в Лондон. Днешният съперник на хасковлията се включи в състезанието като резерва, заменяйки сънародника си Рафаел Надал
Гришо си осигури още в сряда първото място в група "Пийт Сампрас" на финалите в Лондон. Това стана след като в първите си две срещи записа победи срещу австриеца Доминик Тийм и Давид Гофен. Утре е полуфиналът срещу Джак Сок.
Димитров и Кареньо Буста имат по две победи в досегашните четири мача помежду си. Испанецът дори спечели последните два - със 7:5, 6:3, 6:4 в третия кръг на тазгодишния "Ролан Гарос" и със 7:6 (3), 6:3 в първия кръг на мастърса в Мадрид през 2016 г.
И двамата правят най-силния сезон в кариерата си. Димитров спечели три титли, включително първата си от сериите "Мастърс" (в Синсинати), и игра полуфинал на Australian Open. Кареньо Буста завоюва един трофей - на червените кортове в Ещорил, и достигна до полуфиналите на US Open и четвъртфиналите на "Уимбълдън".
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!