Кабинетът оцеля при вот на недоверие

Кабинетът оцеля при вот на недоверие

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
25.01.2018 9:00
125
0

Сегашният кабинет на Бойко Борисов преодоля вота на недоверие в четвъртък със 131 гласа "против" срещу 103 "за".

 

В подкрепа на вота гласуваха 79 депутати от БСП и 24 от ДПС. Подобно на дебатите във вторник, премиерът Бойко Борисов пропусна и гласуването. Според Валери Жаблянов от БСП това е допринесло за ниския рейтинг на парламента. Председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов обясни отсъствието му с ангажименти по европредседателството. Той разкритикува и президента Румен Радев, който преди ден обяви, че "парламентарната република атрофира", а "свободата на словото е под въпрос". "Във вчерашните изказвания ние не чухме нищо за неговата полезност през последната една година", заяви Цветанов, добавяйки, че председателят на парламента Цвета Караянчева е трябвало да се противопостави на опитите на държавния глава да урони престижа на Народното събрание.

 

Мотивите за вота на недоверие, внесен смостоятелно от БСП, бяха свързани с провала на правителството в борбата с корупцията. Сред примерите бяха посочени случи от здравеопазването, обществените поръчки, строителството, санирането и борбата с контрабандата.

 

Източник: mediapool.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.