Във вторник в „Господари на ефира” ви разказахме за жена, заразена със сифилис, по кръвен път, която не е била уведомена за диагнозата от нито една институция. Оказва се, че Национална кръвна банка за кръводаряване не носи отговорност да уведомява кръводарителите, че носят болест.
НИКОЙ НЕ ИНФОРМИРА ЖЕНА, ЧЕ Е БОЛНА ОТ СИФИЛИС ?!
Тази вечер в „Господарите” ще ви покажем кадри на служителка на Националния център по трансфузионна хематология, която се оправдава с липсата на нормативна уредба, която да ги задължава да уведомяват заразени с болести кръводарители.
Влади Василев се срещна с доскорошният директор на НЦТХ, д-р Николай Андреев, за да постави въпроса за този проблем, с особено обществено значение.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!