Хората, които пътуват към Боровец са сериозно застрашени от пропадания на няколко места по пътя.
Срутване има на 5 - 6 места в отсечката между село Радуил и зимния ни курорт. Едно от тях е особено опасно, защото е оградено със саморъчно направено „съоръжение“ - дървени колове със завързана за тях лента.
Кметовете на Самоков и Радуил казаха, че пътят се превръща в потенциален убиец, когато падне мъгла. Тогава нямало почти никаква видимост.
От Агенция "Пътна инфраструктура" признават, че пътят от години е недофинансиран. Надявали се на скорошно въвеждане на тол системата, приходите от която да позволят поддържане на второкласната пътна мрежа.
Експертите казват още, че през 2016 г. е извършен частичен ремонт на участъка.
[embed]www.vbox7.com/play:2895ac6fd8[/embed]
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!