Ще караме с не повече от 30 км/ч в центъра на София (видео)

Ще караме с не повече от 30 км/ч в центъра на София (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
28.09.2017 13:00
49
0

Официално – шофьорите трябва да се движат с до 30 км/ч в центъра на София. Ограничението на скоростта ще важи в идеалния център на града в района между улиците "Алабин" и "Леге" и булевардите "Христо Ботев" и "Васил Левски" и „Патриарх Евтимий”. 

 

 

Това ще бъде така наречената „успокоена зона”, където ще има и велоалеи.

 

Пешеходната площ на бул. „Витоша” пък ще бъде увеличена до църквата „Св. Неделя”. Промените ще влязат в сила от март догодина, а съветниците в общината не бяха единодушни дали идеята е добра.

 

 

Източник: Nova.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.