Сигнализирай!

Американски градове са под карантина заради нашествие на огромни охлюви

Gospodari.com
Gospodari.com
29.06.2023 г.
62
0

Американски градове са под карантина заради нашествие на огромни охлюви.

Нашествие на гигантски африкански сухоземни охлюви разтревожи жителите на Южна Флорида. Там властите са създали карантинна зона, за да се опитат да се справят с опасните вредители, пише The Guardian.

Тези животни имат ненаситен апетит и консумират най-малко 500 вида растения, според Департамента по земеделие на Флорида. Това е рисково за доходоносните индустрии на щата за производство на цитрусови плодове и други плодове и зеленчуци.

В отговор властите са обособили „зона за лечение“, обхващаща няколко десетки блока от град Мирамар, югозападно от Форт Лодърдейл.

И предупреждава жителите, че лигавите същества също представляват сериозен риск за здравето на хората. Те пренасят паразит, за който е известно, че причинява менингит.

Уникален розов охлюв оцеля при пожарите в Австралия

Властите възнамеряват да напръскат района с химическата примамка за охлюви металдехид, която е одобрена за жилищна употреба.

Охлювите са незаконни за внос или притежаване в САЩ без разрешение и властите от години се опитват да ги унищожат. Те могат да повредят сгради, както и да унищожат реколтата, а в някои квартали дори се смятат за деликатес.

През март митническите служители в Детройт засякоха пътник от Гана, опитващ се да пренесе шест охлюва в страната в куфар.

В едно от най-големите епидемии властите в Маями-Дейд откриха почти 150 000 охлюва в повече от две дузини отделни райони на окръга през 2014 г. Много от тях се придържаха към къщите, ядяха мазилка, за да получат калций за черупките си, и изяждаха посятото в градините на хората.

Оттогава се случват нашествия в други райони на Флорида почти всяка година. Окръг Паско беше поставен под карантина миналия юни, след като повече от хиляда от охлювите, които могат да произвеждат до 2500 яйца годишно, бяха открити в Ню Порт Ричи.

Експертите смятат, че охлювите са пристигнали за първи път в Маями през 1966 г. и броят им е нараснал до почти 18 000 в рамките на шест години. Според доклад на ABC News, видът е обявен за унищожен два пъти във Флорида, през 1975 г. и отново през 2021 г.

Изборът на редактора
Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.