Трета загуба за волейболистите ни в Лигата на нациите (видео)

27.05.2024 г.
11
0

Трета загуба за волейболистите ни в Лигата на нациите. Мъжкият ни национален отбор спечели един гейм, но това не стигна за успех срещу Нидерландия.

Поражение за волейболистите в Лигата на нациите

Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини загубиха с 1:3 (16:25, 25:20, 13:25, 20:25) четвъртия си мач в Група 1 в Анталия (Турция). Това бе първи успех на Нидерландия над България от 21 години насам.

Волейболистите на Нидерландия поведоха бързо с 3:0. Фабиан Плак атакува в центъра за 4:1. "Лалетата" дръпнаха с 6:2. Джанлоренцо Бленджини взе прекъсване за България. Блокада на Михаел Паркисън спря атака на Димитър Димитров - 3:8. Джанлоренцо Бленджини побърза да вземе и второто си прекъсване в първата част. Ас на Нимир Абдел-Азиз - 3:9. Втори пореден ас на Нимир Абдел-Азиз - 3:10.

снимка: Youtube/Volleyball World

Селекционерът Джанлоренцо Бленджини заложи на състав: Симеон Николов, Димитър Димитров, Георги Татаров, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Илия Петков и либерото Мартин Божилов. По-късно в игра се появиха още Денис Карягин, Самуил Вълчинов, Николай Колев, Владимир Гърков, Любослав Телкийски и Борис Начев.

Така подмладеният тим на България завърши първата седмица от Лигата на нациите с една победа и 3 загуби при геймово съотношение 4:10. Отборът е на 13-о място във временното класиране, като след него са тимовете на САЩ, Турция и Иран.

Най-резултатен за българския тим бе Денис Карягин с 10 точки. Георги Татаров завърши с 8 точки, а центърът Николай Колев - със 7 точки. Най-резултатни в мача бяха нидерландците Нимир Абдел-Азиз с 15 точки и тийс Тер Хорст с 14 точки.