Път в ремонт изолира няколко села в Старозагорско (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
11.02.2026 10:18
116
0

Жители на няколко села в района на Симеоновград са принудени да изминават над 50 километра, за да стигнат до най-близкия град с магазини и аптеки заради продължаващ ремонт на пътя Симеоновград – Стара Загора. Затворен за движение е 7-километров участък, а ремонтните дейности продължават вече близо година, пише NOVA.

Най-после поставят обезопасителни колчета на пътя Телиш-Радомирци (видео)

По думите на местните, разстоянието от село Васил Левски до Симеоновград е едва 8 километра, но заради обходните маршрути се налага дълго обикаляне. Хората се оплакват от затруднен достъп до хляб, лекарства и медицинска помощ, като предупреждават, че при спешен случай линейка би пътувала около час. Те настояват движението да не бъде изцяло спирано по време на ремонта.

От Агенция „Пътна инфраструктура“ заявяват, че срокът за завършване на обекта е август 2027 г., като в момента дейностите са временно преустановени заради лоши метеорологични условия.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.