Станимир Стоилов за българския футбол: Пълна посредственост!

Станимир Стоилов за българския футбол: Пълна посредственост!

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
06.11.2017 13:55
109
0

Четирикратният вече шампион на Казахстан с Астана български треньор Станимир Стоилов се прибра в България след триумфа.

 

 

 

На летище „София“ той даде критично интервю пред родните медии, в което определи нивото на българския футбол като посредствено и обвини за това клубовете ни.

 

„Радостни сме от успеха. Радостни сме от това, че един отбор спечели за пръв път четири последователни титли. Най-вече сме радостни, че това стана с участието на български треньорски щаб.“

 

„Не съм по веселата част, но е нормално да има настроение. Не сме правили официално тържество, ще има официално награждаване по-късно.“

 

„Първата титла беше най-трудната, тогава изоставахме и още градехме отбора. Трябваше да убедим всички, че това е начинът. После вървеше отборът по инерция. Най-вече за високо ниво говори постоянното ни участие в европейските клубни турнири.“

 

„Не знам как е предадена пресконференцията ми от неделя. Казах, че още нямам предложение за продължаване на договора ми от ръководството. Аз съм доволен от контактите ми с ръководството. Зададоха ми провокативен въпрос журналистите. Ако постъпи предложение, ще го обсъдим. Аз съм доволен. Имаме някои проблеми, най-вече с премиите. През тези години, макар и с голямо закъснение, тези премии са били изплащани.“

 

„От Европа Астана спечели доста пари през тези години. Затова спомогна и треньорският щаб. Оказахме се и добри бизнесмени. Астана спечели от евроучастието си около 40 милиона евро. В отбора заплатите се плащат на деня. По-сложно е с премиите. Това са 11 месеца, мина нормалният срок. Иначе заплатите са плащани на деня.“

 

„От агентите, с които комуникирам – има доста предложения към мен. Исках да приключа задълженията си. Сега ще имаме финални мачове в Лига Европа. Затова не искам да се затормозявам с имена все още. Има предложения от всякакви държави, няма и от България – не е сериозно. Нямам и намерение.“

 

„За ситуацията в Левски много пъти съм се изказвал, водят се някакви дела между мен и клуба. Не съм гледал детайлно отбора. Този процес на разпад върви 9-10 години и за мен няма нищо ново под слънцето. Не мисля, че моето мнение е интересно на хората, които ръководят клуба.“

 

„В Европа само Лудогорец се представя на високо ниво. Добавям и повече от отличното представяне на Ботев. Първо, виждам добри терени и осветление. Конкуренцията стана интересна. ЦСКА снощи е победил Лудогорец, конкуренцията се е вдигнала. Смятам, че Лудогорец ще продължи напред в Лига Европа. Надявам се двата ни гранда да създадат проблеми на Лудогорец във вътрешното първенство.“

 

„В последните години българският футбол произвежда една посредственост. Клубовете трябва да се замислят. Трябва да произведем качество и после да говорим за национален отбор. Българските играчи не могат да отговорят на изискванията. Българските футболисти са на посредствено ниво. Даже се представихме повече от достойно в квалифкациите с оглед на това. Клубовете не работят. Повече сме по приказките. Произвеждаме под средното качество, а искаме да имаме национален отбор. Темата за чужденците я няма отдавна в Европа.“

 

„Философията на футбола не е много сложна. Не един и двама собственици се пробваха и се самоубиха. Когато се смееше цяла България на някои приказки мои, оказа се, че сме имали право. Ако не разполагаме с някои чужденци, ще бъдем на ниво нула. Ако нямаше шуробаджанащина във футбола ни, можеше и да се случи. Това, че победихме Швеция и Холандия, мисля си, че това няма как да се случи отново“, заяви Мъри Стоилов.

 

Източник: Gong.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.