Тежък удар по амбициите на Десподов и ПАОК

08.03.2024 г.
8
0

Динамо Загреб нанесе тежък удар върху европейските амбиции на ПАОК и Кирил Десподов, съобщава Gong.bg. Хърватите победиха гръцкия тим, където играе българската звезда, надделявайки с 2:0 у дома за радост на фенове си по трибуните на стадион "Максимир" в хърватската столица.

Основната фигура в четвъртък вечер в Загреб беше играчът с №9 Бруно Петкович. Хърватският таран вкара и двата гола за своя тим, като по този начин прави задачата пред "двуглавите орли" от Солун за продължаване напред изключително трудна.

Моментът на първия гол на Бруно Петкович

Десподов продължава да се доказва в Гърция (видео)

Националът на "ватрените" вкара хладнокръвно за 1:0 в 37-ата минута, а двадесетина преди края, в 71-ата, повтори упражнението за втори път - 2:0. Така 29-годишният играч вече е вкарал 7 пъти в 6 мача в Лигата на конференциите.

Десподов се появи като смяна в 61-ата минута, когато влезе на мястото на Брендън Томас. Капитанът на България бе замесен в една опасност за гостите, изскачайки сам срещу вратаря на Динамо, но всичко приключи със сблъсък между двамата и нищо повече.