Тайбе Юсеин не успя да стигне до финала при борбата в Токио (снимки)

03.08.2021 г.
8
0

Българската представителка в борбата в категория до 62 кг на олимпийските игри в Токио - Тайбе Юсейн, не успя да се класира на финал, предаде bTV.

Тя загуби с 2:3 точки от японката Юкако Кавай - втора на първенството на Азия през 2020 г.

Снимка: Lap.bg

Въпреки силния старт по-рано през деня, световната и двукратна европейска шампионка Юсеин, не намери начин да се противопостави на представителката на домакините.

Във втората минута на срещата българката спечели първа точка. Наложи се схватката да бъде прекъсната, а съдиите да прегледат ситуацията преди да отсъдят предимство за родната боркиня. Юсеин спечели още една точка, а след това нейната съперничка изравни.

Във втората част японката прибави нова точка, което донесе загуба за българката.

Юкако Кавай взе реванш за загубата от българката на финала на световното първенство през 2018 г., когато резултатът беше 6:2.

Във видеото ви припомняме как репортерът ни Влади Василев й връчи “Бяла лястовица”, след като тя стана европейски и световен шампион по борба.

Носителката на “Бяла лястовица” Тайбе Юсеин си осигури място на полуфиналите на Олимпиадата

Тайбе Юсеин все пак има шанс да спечели бронзов медал. Тя ще се изправи срещу победителката в репешажите утре (4 август). Мачът е след 12:45 ч. българско време, а нейна съперничка ще бъде или представителката на Русия Любов Овчарова, или Хена Катарина Йохансон от Швеция.

Стойка Кръстева донесе втори медал на България от Токио (снимки)

От Игрите в Хелзинки през 1952 г. насам българската борба винаги печели поне по едно отличие на най-важния спортен форум. Преди 5 години в Рио де Жанейро Елица Янкова спечели бронзов медал в категория до 48 кг. Тогава Юсеин загуби първата си среща.

С надежда за медал до момента вече се простиха Мими Христова (кат. до 68 кг), Айк Мнацаканян (кат. до 77 кг.) и Кирил Милов (кат. до 97 кг).

Утре участието си в турнира по борба стартират Георги Вангелов (кат. до 57 кг) и Евелина Николова (кат. до 57 кг.